Warsztaty Muzyczne z Marcinem Pospieszalskim i muzykami ŚDM Polska Lizbona

Muzycy ze ŚDM z Lizbony 2023

Data: 10-12-2023

Podziękowania dla:

- Miasta Gdynia

- Lotos Petrobaltic

- Katolickiego Centrum Kultury Mały KACK z Gdyni

- Sióstr Nazaretanek i Szkoły Katolickiej im. Świętej Rodziny z Gdyni

- Sióstr Urszulanek Uni Rzymskiej z Gdyni Orłowa

- Klubu muzycznego UCHO za wypożyczenie perkusji na warsztaty

- Blues Club-u za wynajem perkusji na koncert powarsztatowy

- Mai Studzińskiej  - projekt plakatu i ulotek oraz relację medialną

- Grzegorza i Moniki Ksepko

- Mediów Trójmiejskich

- p. Andrzeja Krumholca za wypożyczenie nagłośnienia warsztatowego w szkole

- Firmy nagłośnieniowej JBM Jarosław Bociański - za nagłośnienie koncertu w kościele

- p.Piotra Gotowały za pyszne drożdżówki

- firmy kateringowej WILCZY GŁÓD za dostarczenie niedzielnego obiadu

- p.Iwony Jankowskiej - za kierowanie recepcją

- p.Marka Filara - za zaopatrzenie kawiarenki warsztatowej i transport

- p.Łukasza Guzka i p.Waldka Zadorożnego za pomoc i wsparcie

- Maksymiliana Krefta za przygotowanie zestawów perkusyjnych i nagłośnienia w szkole

- wolontariuszy

 - wszystkich, którzy pomagali w tym przedsięwzięciu

DZIĘKUJEMY!!! PROWADZĄCYM WARSZTATY MUZYKOM I UCZESTNIKOM WARSZTATÓW !!!

 

 

Franciszkanie z Gdyni zapraszają na warsztaty muzyczne z Marcinem Pospieszalskim i muzykami prowadzącymi koncert uwielbienia na Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie pt. „Każdy Wschód Słońca”.

 

W programie możliwość nauki gry pod okiem profesjonalnych muzyków dla gitarzystów (Darek Bafeltowski), basistów (Marcin Pospieszalski), perkusistów (Szymon Madej) i klawiszowców (Piotr Cudzich), a także innych instrumentalistów. Zapraszamy również wokalistów do  chóru warsztatowego pod opieką Agnieszki Cudzich. Mini orkiestrę poprowadzi mgr Anna Głogowska-Firlej.

W programie około dwadzieścia godzin pracy oraz Msza św. na zakończenie warsztatów i mini koncert powarsztatowy z udziałem uczestników i prowadzących, w kościele franciszkanów w Gdyni.

Termin warsztatów 9/10 grudnia 2023 w Katolickiej Szkole Podstawowej w Gdyni (ul. Tetmajera). Udział w kosztach wynosi 100 zł. Zapisy po wpłacie. Zapraszamy chętnych do współpracy przy organizacji wydarzenia. Kontakt o.Marek Dopieralski 608670459

Prowadzących warsztaty możemy obejrzeć dziś w telewizji TVP 1 godz. 20.30

Modlitwa pokoleń. 70 lat Apelu Jasnogórskiego

https://www.telemagazyn.pl/tv/modlitwa-pokolen-70-lat-apelu-jasnogorskiego-3169375/

 

UWAGA! NIE DO KAŻDEGO UDAŁO MI SIĘ DODZWONIĆ Z POTWIERDZENIEM. PROSZĘ O KONTAKT OSOBY ZGŁOSZONE, KTÓRE NIE OSTZYMAŁY TELEFONU LUB SMSA (NIE WSZYSCY PODALI TELEFON. NIEKTÓRZY NIE MOGLI ODEBRAĆ)

UWAGA! Osoby, które nie podpisały własnoręcznie zgłoszenia proszone są o nadesłanie skanu lub zdjęcia podpisanego zgłoszenia wraz zaznaczeniem przepisów RODO i informacji o regulaminie! Przed warsztatmi! Do czwartku wieczorem!

BONUS! ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZOBACZENIA PROFESJONALNEGO ANALOGOWEGO STUDIA NAGRAŃ PIOTRA PROŃKO (BRAT KRYSTYNY) PO INDYWIDUALNYM UMÓWIENIU SIĘ W GODZ. 10.00 -12.30 W SOBOTĘ 9 GRUDNIA  - W POBLIŻU MIEJSCA WARSZTATÓW

TEL.791444559 UL.ORLĄT LWOWSKICH 18

Plan warsztatów i informacje praktyczne:

Sobota 9 grudnia 2023

- od 12.45 - rejestracja zgłoszonych uczestników (pobranie identyfikatorów i śpiewników) - Katolicka Szkoła Podstawowa - Gdynia ul. Tetmajera 65A
- od 14.00 - warsztaty (praca w sekcjach zgodnie z wyborem dokonanym przez uczestnika)

- praca w sekcjach instrumentalnych i wokalnych /także nad konkretnymi utworami

- przerwy ustalane w trakcie (przez lidera)

- posiłek we własnym zakresie

- kawa, herbata, napoje w tzw. barze warsztatowym (w trakcie całych warsztatów)

- zakończenie w zależności od potrzeb i sił (późnym wieczorem)

- przed szkołą jest parking (darmowy)

- Ważne! Proszę wziąć obuwie na zmianę !!!

- UWAGA! Organizator nie zapewnia noclegów (ale może pomóc)

Niedziela 10 grudnia 2023


- od 9.00 do 12.45 - warsztaty (przerwy ustalane w trakcie)

- 12.45 - 13.45 - obiad niedzielny- zapewnia organizator (gotowe porcje dostarczone przez katering - dwa dania) - możliwość spaceru

- 14.00 - próba w kościele św. Antoniego z Padwy - z nagłośnieniem (sekcji i chóru)  - ul.Ujejskiego 40 - Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana

- 15.30 - dalsza część warsztatów w szkole

- 17.30 - wyjście na Mszę św. 

- 18.00 - Msza św. z udziałem uczestników warsztatów - kościół p.w. św. Antoniego w Gdyni (Franciszkanie - Wzgórze św. Maksymiliana)

- 19.00 - mini koncert w kościele

- 20.00 - zakończenie

Uwaga! Poniżej link, za pomocą którego można pobrać nuty - odpowiednie dla danej sekcji. Możliwe po otrzymaniu hasła od organizatora. Prosimy samodzielnie wydrukować odpowiednie nuty i przynieść na warsztaty lub zaopatrzyć się w odpowiedni nośnik elektroniczny umożliwiający wygodny odczyt nut! Śpiewnik rozdawany uczestnikom zawiera wersję uproszczoną! 

NUTY DO POBRANIA: https://we.tl/t-LwNwsoSQ9O

Zgłoszenia do 5 grudnia po wypełnieniu formularza (word / PDF pobierz) i wpłacie wpisowego (100 zł) / Regulamin

Formularz proszę osobiście dostarczyć do organizatora lub przesłać podpisany skan na adres gdynia @ franciszkanie.gdansk.pl (bez odstępów)

 

Instrumentaliści zabierają ze sobą: gitarę, bass, wzmacniacz (piec), kabel, pałki (ewentualnie werbel) + inny instrument (skrzypce, flet, itp.)

 

 

 

 

Zobacz jak było w Lizbonie

Marcin Pospieszalski

(I pokolenie)  skrzypek, basista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny.

W wieku 7 lat grał już na gitarze i śpiewał w rodzinnym zespole. Średnią edukację muzyczną ukończył w klasie skrzypiec, potem uzyskał tytuł magistra na Wydz Kompozycji i Aranżacji Akademi Muzycznej w Katowicach. Jako basista grał w wielu zespołach, m.in. Tie Break i Armia, z formacjami 2 ™ 2,3 Soyka Yanina & Kompania, Arka Noego, Deus Meus, New Life'm czy Zakopower. Grywa także na skrzypcach, altówce, cymbałach rzeszowskich i klawiszach.  Kompozytor muzyki filmowej i teatralnej. Uhonorowany nagrodami, na festiwalu Filmów fabularnych w Gdyni, oraz dwukrotną nominacją do filmowej nagrody "Polskie Orły".

Jako producent muzyczny pracował m.in. z Michałem Urbaniakiem, Anną Marią Jopek, (płyta z udziałem Pata Metheny’ego) czy z Mietkiem Szcześniakiem. Tradycyjnej muzyki polskiej wsi, uczył się od starych ludowych mistrzów. Wraz z żoną Lidią byli inicjatorami warsztatów muzycznych "Muzyka Źródeł - Spotkanie Pokoleń" Pracuje jako szef muzyczny przy wielkich widowiskach i koncertach telewizyjnych. Był producentem i współaranżerem hymnu Światowych Dni Młodzieży 2016 "Błogosławieni miłosierni". Twórca monumentalnego muzycznego projektu "Dekalog" z artystami z Polski, Zambii, Nowego Jorku, Irlandii, Syrii.  Od 2003 roku, jest muzycznym szefem corocznego koncertu "Jednego Serca Jednego Ducha"(gromadzącego ca’40 000 widzów). W tym czasie stworzył około 250 aranżacji na chór, orkiestrę, pieśni i piosenek religijnych. Uhonorowany kilkakrotnie prestiżową nagrodą branży muz. Fryderyk.       Jest mężem Lidii, ojcem Nikodema i Mikołaja.

 

Szymon Madej

Perkusista, producent, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Między innymi członek zespołów: Aga Derlak Trio, Wojciech Myrczek Quartet, Joachim Mencel Quintet, Maciej Kitajewski Trio, Sabina Meck Sextet. Występował na jednej scenie m.in. z takimi artystami jak: Leszek Możdżer, Andy Middleton, Victor Mendoza, Rafael Alcala, Peter Francis, Gerald T. Smith, Colin Vassel, Adam Sztaba, Joachim Mencel, Marcin Pospieszalski, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski, Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach, Katarzyna Cerekwicka, TGD i inni . Wśród najważniejszych zdobytych nagród można wymienić: Grand Prix na Lotos Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa (2013, 2014), nagrodę indywidualną na Krokus Jazz Festival (2013), Grand Prix na festiwalu Jazz Juniors (2013), Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą (2015). Jako muzyk sesyjny w swoim dorobku posiada ponad 30 nagranych płyt.

 

Agnieszka Cudzich

Oprócz solowych koncertów jest zapraszana również do wielu dużych projektów muzycznych i koncertów telewizyjnych, współpracując przy tych okazjach z takimi producentami muzycznymi jak: Marcin Pospieszalski, Jan Stokłosa, Joachim Mencel, Grzegorz Urban, Jakub Tomalak. Występowała na scenie wspólnie m.in. z takimi artystami jak: Mietek Szcześniak, Andrzej Lampert, Mateusz Ziółko, Krzysztof Iwaneczko, Arkadio, Marcin Spenner, Agnieszka Musiał, Darek Malejonek, Golec uOrkiestra, Joachim Mencel, Natalia Lubrano, Krzysztof Antkowiak, Ryszard Rynkowski, Natalia Kukulska, Halina Młynkowa, Katarzyna Gacek-Duda, Weronika Grozdew-Kołacińska, Dorota Błaszczyńska i Wiola Jakubiec. Najważniejsze wydarzenia w jej dotychczasowej solowej karierze to: Koncert telewizyjny Festiwal 4 Strony Folku w Żywcu (TVP), Widowisko muzyczne „Częstochowa - polska Kana” transmitowane przez TVP 1, Koncert telewizyjny TVP „Wsłuchiwać się w Papieża” na placu Piłsudskiego w Warszawie z okazji 40-lecia I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, Koncert Kolęd w TVP pt.: „Tyle darów rok nam przyniósł”, Widowisko muzyczne „Biblia Polska” w Teatrze Wielkim w Łodzi dla TVP Kultura, coroczne koncerty Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie gromadzące kilkudziesięciotysięczną widownię. Na codzień jest również instruktorką w zespole regionalnym „Honaj” w Dursztynie na Polskim Spiszu oraz dyrygentką chóru w pobliskiej Niedzicy.

 

Piotr Cudzich

Pianista, aranżer, producent muzyczny. Syn gitarzysty i autora wielu utworów - Roberta Cudzicha. W 2021r. został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach stypendium stworzył autorski projekt łączący w sobie muzykę góralską polskiego Spisza (regionu, w którym wychowywał się od urodzenia i mieszka do dziś) z muzyką pozostałych krajów karpackich.

Brał udział w wielu dużych produkcjach telewizyjnych, zazwyczaj jako członek sekcji instrumentalnej Marcina Pospieszalskiego. Podczas tych wydarzeń jako pianista występował m.in. z takimi wykonawcami jak: Sebastian Karpiel-Bułecka, Andrzej Lampert, Natalia Kukulska, Krzysztof Cugowski, Kamil Bednarek, Mietek Szcześniak, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Beata Bednarz, Mateusz Ziółko, Stanisława Celińska, Katarzyna Gacek-Duda, Edyta Golec, Łukasz Golec, Paweł Golec, Pectus, Angelika Korszyńska-Górny, Skubas, Roksana Węgiel, Cleo, Agnieszka Musiał, Eleni, Arka Noego, Ryszard Rynkowski, Dawid Kwiatkowski, Krzysztof Antkowiak, Dariusz Malejonek, Arkadio, Mate.O., Gabi Gąsior.

 

Do największych wydarzeń w jego muzycznej karierze można zaliczyć:
- Widowisko muzyczne „Częstochowa - polska Kana” transmitowane przez TVP 1 (2017r.),
- Koncert telewizyjny (TVP) „Wsłuchiwać się w Papieża” na placu Piłsudskiego w Warszawie z okazji 40-lecia I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski (2019r.).
- Widowisko muzyczne „Biblia Polska” w Teatrze Wielkim w Łodzi dla TVP Kultura (2020r.)
- Coroczne koncerty Jednego Serca Jednego Ducha gromadzące kilkudziesięciotysięczną widownię.
- Koncert pt. „Nieustraszony Rotmistrz Pilecki” w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (2021r.)
- Koncert telewizyjny (TVP) „Santo Subito – Prorok naszych czasów” (2020r.)
- Koncert telewizyjny (Polsat) „Serdeczna Matko, opiekunko ludzi” (2021r.)
- Koncert telewizyjny (TVP) „Projekt #Uniesieni” (2023r.)
- Koncerty w ramach „Światowych Dni Młodzieży” w Lizbonie (2023r.)

Do tej pory jego największymi projektami jako producenta muzycznego były:

- Koncert Galowy Festiwalu Nowej Kultury (2023r.)
- płyta zespołu „Kolędy Cudzichów” zawierającą elementy muzyki góralskiej, karpackiej i bałkańskiej. (2018r.)
- koncert pieśni powstańczych w Otwocku pt. „Dziś idę walczyć mamo”
- koncert "W hołdzie Rotmistrzowi Pileckiemu” w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie (2022r.)
- autorski projekt muzyczny zrealizowany w ramach Stypendium Twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego łączący w sobie tradycyjną muzykę górali z polskiego Spisza z wybranymi utworami innych krajów karpackich.

 

Darek Bafeltowski

Urodzony w Częstochowie. Gra na gitarze klasycznej, elektrycznej i akustycznej oraz mandolinie, ukulele ,strunowych instrumentach etnicznych takich jak SAZ, oud , Cumbus, Laud. Muzyk znany ze współpracy z Martyną Jakubowicz, Januszem Yanina Iwańskim, Mateuszem i Marcinem Pospieszalskimi, Karimski Club, teatrem Mickiewicza w Częstochowie, krakowską Piwnicą św.Norberta. Laureat nagrody Fryderyk 2017 za wspólprodukcję płyty „Prosta piosenka” Martyny Jakubowicz. Od 2019 gra na gitarze w zespole Budka Suflera.

oraz

Anna Głogowska-Firlej

Anna Głogowska-Firlej - absolwentka klasy wiolonczeli Liceum Muzycznego w Gdańsku oraz Wydziału Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 30 lat dyrygent Harfa Gospel Choir oraz nauczyciel kształcenia słuchu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kwidzynie. Wraz z chórem współpracowała z Grzegorzem Wilkiem, Andrzejem Nowakiem, Piotrem Pawlickim, Brianem Fentress, Gabrielem Fleszarem.

Marcin Pospieszalski grafika
Warsztaty Muzyczne z Marcinem Pospieszalskim i muzykami ŚDM Polska Lizbona grafika
Warsztaty Muzyczne z Marcinem Pospieszalskim i muzykami ŚDM Polska Lizbona grafika
Warsztaty Muzyczne z Marcinem Pospieszalskim i muzykami ŚDM Polska Lizbona grafika
Warsztaty Muzyczne z Marcinem Pospieszalskim i muzykami ŚDM Polska Lizbona grafika
Szymon Madej grafika
Agnieszka Cudzich grafika
Piotr Cudzich grafika
Daiusz Bafeltowski grafika
Warsztaty Muzyczne z Marcinem Pospieszalskim i muzykami ŚDM Polska Lizbona grafika
Anna Głogowska-Firlej grafika