Ogłoszenia

XXVI Niedziela zwykła

 

Ogłoszenia duszpasterskie

26 Niedziela zwykła

1 października A.D. 2023

 1. Dzisiaj o godz. 9.20 zapraszamy na różaniec i zmianę tajemnic. O godz. 10.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. O godz. 15.00 spotkanie FZŚ.
 2. Dzisiaj ofiary złożone na tacę przeznaczymy na wymianę nagłośnienia w naszym kościele. Za złożone ofiary z serca dziękujemy.
 3. Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.30. W niedziele o godz. 17.00. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Dodatkowo Żywy Różaniec zaprasza na różaniec od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 8.30.
 4. Jutro (2.10) wspominamy w liturgii Świętych Aniołów Stróżów.
 5. We wtorek (3.10) po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Transitus – upamiętniające śmierć św. Ojca Franciszka z Asyżu.
 6. W środę (4.10) obchodzimy Uroczystość św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu osoby które nawiedzą świątynię franciszkańską i wezmą udział we Mszy św. mogą uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny. W tym dniu swoje imieniny obchodzi o Franciszek Kapusta. Z tej racji zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, którą odprawimy w intencji solenizanta. O godz 16 błogosławieństwo zwierząt przed kościołem.
 7. W I czwartek miesiąca modlimy się w intencji nowych powołań i wspominamy św. Faustynę Kowalską. W tym dniu zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00, którą odprawimy w intencji o. Michała Nowaka – asystenta prowincjalnego MI, który obchodził 29.09 swoje imieniny.
 8. W pierwszy piątek miesiąca (6.10) z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. Okazja do spowiedzi na każdej mszy św. oraz od godz. 16.00. O godz. 17.00 dodatkowa msza św.
 9. W sobotę (7.10) wspominamy Matkę Bożą Różańcową. W tym dniu po mszy św. o godz. 8.30 zapraszamy na nabożeństwo I-szej soboty. Natomiast na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy za członków wspólnoty Żywego Różańca.
 10. W zakrystii jest do nabycia nowy numer biblijnego pisma „Galilea”. Numer jest poświęcony biblii papieża Benedykta XVI. Koszt 12 zł. Nabyć można także nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 11. Kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do piątku w godzinach od 16.00 do 17.30 z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca.
 12. Przypominamy, iż przy naszym kościele istnieje Franciszkańska Lodówka do której można wkładać jako dar miłosierdzia - produkty spożywcze dla osób biednych i potrzebujących.
 13. Zapraszamy na nabożeństwa odprawiane w naszym Sanktuarium: w poniedziałek – o godz. 17.45 do św. Franciszka, we wtorek – po mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.45 do św. Antoniego, w środę – po mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.30 do Matki Bożej Królowej Matki Nadziei, w czwartek – po mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.45 do św. Maksymiliana.
 14. Od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 zapraszamy do naszego Sanktuarium na Koronkę do Bożego Miłosierdzia połączoną ze śpiewem suplikacji.
 15. Od poniedziałku do soboty od godz. 16.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie istnieje także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 16. Nasz chór mieszany „Symfonia” po przerwie wakacyjnej rozpoczął działalność śpiewaczą  pod  dyrygenturą  Pani Bogny Swiłło, Absolwentki Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do nas. Próby chóru odbywają się we wtorki i piątki w  godzinach od 18ºº do 20ºº.
 17. Przypominamy, iż przy naszej parafii działają grupy wsparcia dla: anonimowych alkoholików, narkomanów oraz depresantów.
 18. Przy naszej parafii posługuje mediator rodzinny, który pomaga w rozwiązywaniu trudnych problemów życia małżeńskiego i rodzinnego. Spotkania po wcześniejszym umówieniu. Kontakt do Pani Mediator znajdziemy w gablocie ogłoszeń przed wejściem do kościoła.
 19. Przy wyjściu z kościoła od strony ul. Orzeszkowej został umieszczony tzw. ofiaromat. Dzięki urządzeniu można - za pomocą karty płatniczej złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz naszej świątyni. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 20. Do sklepiku misyjno-franciszkańskiego dotarła kolejna dostawa tegorocznych miodów Zachęcamy do korzystania z oferty sklepiku misyjno-franciszkańskiego, gdzie znajdziemy zioła, kawy, herbaty, słodycze, dewocjonalia, czy pamiątki z misji. Zysk ze sprzedaży zasila projekty pomocowe na misjach. Po te i inne produkty zapraszamy po każdej mszy świętej między 9.00 a 14.00.
 21. Wszystkim parafianom, modlącym się w naszym Sanktuarium oraz odpoczywającym w Gdyni życzymy wielu łask oraz opieki Matki Bożej Królowej Matki Nadziei.
 22. W przyszłą niedzielę (8 .X.)  zapraszamy na  Mszę św. o godz. 11.30 rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. spoza szkoły nr 23. Po Mszy spotkanie w salce.
 23. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

śp. + Elżbieta Michalska, lat 83 z ul. Rdestowej

śp. + Mieczysław Nowak, lat 81 z ul. Matejki

śp. + Wiesław Maciejewski, lat 66 z ul. Maczka

śp. + Zbigniew Pytko, lat 93 z ul. Świętojańskiej

                                                                          Dobry Jezu a nasz Panie…