Ogłoszenia

Zesłanie Ducha Świętego

1. Dziś rozpoczęliśmy w naszym Sanktuarium rekolekcje maryjne pt.”Oddać wszystko, przyjąć wszystko”. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej mszy św.. W poniedziałek, wtorek i środę na mszy św. o godz. 18.00. Rekolekcje prowadzi o. Michał Nowak – asystent prowincjalny MI.
2. Do środy zapraszamy na nabożeństwa majowe. Od czwartku na nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.30. W niedziele o godz. 17.00.
3. Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła.
4. We wtorek (30.05) przypada kolejny dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego. Modlitwy nowennowe odmówimy w czasie nabożeństwa po Mszy św. o godz. 8.30.
5. W środę (31.05) obchodzimy święto Nawiedzenia NMP.
6. W pierwszy czwartek miesiąca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W modlitwie prośmy o liczne powołania kapłańskie i zakonne oraz o świętość życia powołanych.
7. W pierwszy piątek miesiąca (2.06) odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych parafii. Okazja do spowiedzi na każdej Mszy św. oraz od godz. 16.00. Dodatkowe msze św. o godz. 15.00 i 17.00.
8. W sobotę (3.06) po Mszy św. o godz. 8.30 zapraszamy na nabożeństwo I-szej soboty miesiąca.
9. Przypominamy, iż od 1 czerwca do 31 sierpnia w niedzielę będziemy odprawiać dodatkową msze św. o godz. 7.00.
10. W przyszłą niedzielę (4.06) o godz. 9.20 zapraszamy na różaniec i zmianę tajemnic różańcowych. O godz. 10.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. O godz. 17.00 spotkanie formacyjne FZŚ.
11. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na wymianę nagłośnienia w naszym kościele. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
12. Zgodnie z prośbą Ks. Abpa Tadeusza do końca sierpnia przed błogosławieństwem na mszach św. odmawiamy modlitwę prosząc o powołania kapłańskie i zakonne.
13. Pragniemy poinformować, iż przy naszej parafii rozpoczynamy kurs bezpłatnych lekcji nauki języka angielskiego. Propozycja skierowana jest zarówno do dzieci, młodzieży dorosłych i osób starszych. Utworzone będą grupy wiekowe oraz według stopnia zaawansowania. Osoby chętne zapraszamy na spotkanie organizacyjne z lektorem panem Piotrem w sobotę (3.06) o 15.00 do salki.
14. Przypominamy, iż przy naszym kościele istnieje Franciszkańska Lodówka do której można wkładać jako dar miłosierdzia - produkty spożywcze dla osób biednych i potrzebujących.
15. Przygotowujemy dwie pielgrzymki parafialne: w sierpniu - autokarową do Włoch oraz we wrześniu - samolotową do Ziemi Świętej. Szczegóły w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz w zakrystii. Zapisy w kancelarii.
16. Żywy Różaniec zaprasza w dniach 18-19 czerwca na pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt 370 zł. Zapisy po Mszy św. o godz. 10.00 w niedziele u p. Eugeniusza Jankowskiego (tel. 696-140-594; 784-460-221)
17. Akcja Katolicka zaprasza w dniach 15-17 września na pielgrzymkę do Strachociny do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, do Markowej – miejsca beatyfikacji rodziny Ulmów i Sanktuarium na Świętym Krzyżu.

18. Przypominamy, iż przy naszej parafii działają grupy wsparcia dla: anonimowych alkoholików, narkomanów oraz depresantów.
19. Przy naszej parafii posługuje mediator rodzinny, który pomaga w rozwiązywaniu trudnych problemów życia małżeńskiego i rodzinnego. Spotkania po wcześniejszym umówieniu. Kontakt do Pani Mediator znajdziemy w gablocie ogłoszeń przed wejściem do kościoła.
20. W najbliższym czasie w naszym kościele rozpoczniemy wymianę nagłośnienia oraz kolejny etap remontu organów.
21. Pragniemy zachęcić do inicjatywy modlitwy rodziców za swoje dzieci. Proponujemy rodzicom codzienną modlitwę – jedną dziesiątkę różańca odmawianą każdego dnia. Osoby, które pragną dołączyć do tej inicjatywy prosimy o zapisanie się w zakrystii, kancelarii lub poprzez specjalny formularz drogą elektroniczną https://forms.gle/31r4DLPC6a4BCNXP7
22. Zachęcamy do korzystania z oferty sklepiku misyjno-franciszkańskiego, gdzie znajdziemy zioła, kawy, herbaty, słodycze, dewocjonalia, czy pamiątki z misji. Zysk ze sprzedaży zasila projekty pomocowe na misjach.
23. Wszystkim parafianom oraz modlącym się w naszym Sanktuarium życzymy wielu łask oraz opieki Matki Bożej Królowej Matki Nadziei.
24. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. + Regina Kuberacka, lat 93 z ul. Batalionów Chłopskich

Dobry Jezu, a nasz Panie…